1. دکتر آلاله طلوعی
  2. مقالات دندانپزشکی کودکان
  3. متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران
دندانپزشکی کودک خوب در تهران دکتر آلاله طلوعی

متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران

دکتر آلاله طلوعی متخصص دندانپزشکی کودکان در شمال تهران در این مقاله قصد دارند تمامی سؤالات پرتکرار شما همراهان عزیز در مورد رشته تخصصی خودشان را توضیح دهند. سؤالاتی از قبیل: دندانپزشک اطفال کیست؟ متخصص دندانپزشکی کودکان چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ دندانپزشکی کودک تحت بیهوشی در تهران چگونه است؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

متخصص دندانپزشک کودکان در تهران کیست؟

  • متخصص دندانپزشکی کودکان که با نام‌های پدودنتیست (pedodontist) یا پدیاتریک دنتیست (pediatric dentist) هم نامیده می‌شود؛ یکی از شاخه‌های تخصصی در رشته دندانپزشکی است که به‌صورت تخصصی به مراقبت، پیشگیری و درمان مشکلات دهان، دندان و فک کودکان و نوجوانان می‌پردازد.
  • یک پدودنتیست علاوه بر مطالعه و آموزش در مورد کودکان عادی، به یادگیری و آموزش در مورد کودکان و نوجوانان با نیازهای خاص (مانند کودکان مبتلا به اوتیسم و سندروم داون) هم می‌پردازد. آن‌ها در دروس دانشگاهی خود به طور کامل نحوه مدیریت و مراقبت از آنچه به سلامت دهان و دندان همه کودکان مربوط می‌شود را یاد می‌گیرند.
  • متخصص دندانپزشکی کودکان لازم است تا دوره تخصصی دو تا سه ساله دندانپزشکی کودکان را بگذرانند تا مهارت‌های لازم برای انجام درمان دهان و دندان و همچنین چگونگی برخورد صحیح با اطفال (روان‌شناسی کودک) را کسب کنند.

متخصص دندانپزشک کودکان در تهران | دکتر آلاله طلوعی

چرا بهتر است با کودکمان به دندانپزشک متخصص اطفال مراجعه کنیم؟

اهمیت دانستن بهترین زمان مراجعه اولیه کودک به دندان‌پزشکی و مراجعه به‌موقع می‌تواند از بروز بسیاری از مشکلات دهان و دندان کودکان پیشگیری کند. علاوه بر مراجعه به موقع، مراجعه منظم و پیوسته به یک دندانپزشکی کودک خوب تضمین‌کننده سلامتی کودک شما است؛ اما آیا می‌دانید دندان‌پزشک کودکان چه‌ کارهایی را انجام می‌دهد؟

متخصص دندان‌پزشکی کودکان، به دلیل داشتن فضای مطب مناسب کودکان و گذراند دروس تخصصی و روان‌شناسی در مورد بچه‌ها، می‌تواند ارتباط قوی‌تری با دلبندان شما برقرار کند و همیشه می‌تواند گزینه‌ی اول والدین برای مراجعه به دندان‌پزشک باشد. گروه سنی تحت پوشش یک متخصص کودکان به دلیل امکان ارتباط قوی‌تری بین دندان‌پزشک و کودک تا 12 سال است.

معمولاً افراد ترجیح می‌دهند که ادامه‌ی کار را هم بعد از این سن با متخصص کودکان پیش ببرند. آن ارتباط اولیه‌ای که برقرار می‌شود؛ می‌تواند پایه‌ی مثبت ارتباط دندان‌پزشکی کودک تا بزرگ‌سالی باشد؛ پس می‌توانیم همیشه از راهنمایی‌ها و مشورت‌های یک‌ دندان‌پزشک کودکان به‌خصوص از بدو تولد استفاده کنیم. کمک از دندان‌پزشک چه برای راهنمایی‌های پیشگیرانه‌ای که می‌تواند والد در منزل برای کودک انجام دهد؛ چه معایناتی که در مطب دندان‌پزشکی کودکان برای کودک انجام می‌شود.

چرا بهتر است با کودکمان به دندانپزشک متخصص اطفال مراجعه کنیم؟

خدمات تخصصی دندانپزشکی کودکان در تهران

دندانپزشک متخصص اطفال، خدمات درمانی متفاوتی را متناسب با نیاز کودک ارائه می‌کند که در ادامه توضیح داده شده‌اند. دکتر آلاله طلوعی یکی از بهترین متخصصان دندانپزشکی کودکان در تهران هستند که کلیه خدمات مربوط به کودکان و نوجوانان عزیز شما را با جدیدترین و بهترین تجهیزات روز دنیا انجام می‌دهند. برای دریافت نوبت لطفاً با شماره‌های موجود در صفحه تماس با ما سایت ایشان مراجعه کنید.

دکتر آلاله طلوعی | ارائه کلیه خدمات تخصصی دندانپزشکی کودکان در زعفرانیه تهران

فلوراید تراپی در تهران

فلوراید درمانی به معنای استفاده کردن از ماده فلوراید به‌صورت موضعی روی دندان‌های کودک توسط متخصص دندانپزشک کودک است. این درمان به‌صورت دوره‌ای معمولاً از 3 تا 14 سالگی انجام می‌شود و باعث افزایش مقاومت دندان و پیشگیری از پوسیدگی در کودکان می‌شود. برای مطالعه بیشتر در مورد مراحل انجام و نکات مهم قبل و بعد از انجام این درمان، به مقاله فلوراید تراپی در تهران مراجعه کنید.

فلوراید تراپی در تهران | دکتر آلاله طلوعی

فیشور سیلانت در تهران

فیشورسیلانت (فیشورسیلنت) یکی دیگر از روش‌های پیشگیری از پوسیدگی و خرابی دندان‌های بچه‌ها است. فیشورسیلنت (Fissure sealant) یا شیارپوش یک ماده پلاستیکی بدون رنگ یا سفید است که برای محافظت از سطوح دندان‌هایی که دچار شیارهای عمیق و منافذ شده‌اند؛ استفاده می‌شود.

این روش یک روش بی‌خطر و بدون درد برای افزایش مقاومت دندان و پیشگیری از پوسیدگی برای مدت طولانی (5 سال یا بیشتر) است. برای مطالعه بیشتر در مورد مزایا و معایب و بهترین سن انجام این درمان، به مقاله فیشورسیلانت در تهران مراجعه کنید.

فیشور سیلانت در تهران

ارتودنسی پیشگیری در تهران

گفتیم که دندانپزشک کودکان به صورت تخصصی به مراقبت، پیشگیری و درمان مشکلات دهان، دندان و فک کودکان و نوجوانان می‌پردازد. مراقبت و مخصوصاً پیشگیری از بروز مشکلات فقط با مراجعه به‌موقع امکان‌پذیر است. یکی از مراقبت‌های مهم در صورت مراجعه به‌موقع به کلینیک دندانپزشکی، ارتودنسی پیشگیری است.

دندانپزشک با انجام کارها و آموزش مراقبت‌های لازم به والدین، از به‌هم‌خوردن طراز و ترتیب دندان‌ها جلوگیری می‌کند یا اگر مشکلی در دندان‌ها و فک وجود داشته باشد با انجام ارتودنسی به‌موقع از انجام جراحی‌های سخت و دردناک در بزرگسالی جلوگیری می‌کند.

برای مثال در موارد ضروری پس از افتادن یا کشیدن دندان شیری، با انجام قالب‌گیری وسیله‌ای به نام فضا نگه‌دار توسط دندانپزشک کودک ساخته شده و در فضای خالی قرار داده می‌شود تا باعث رویش منظم دندان‌های دائمی شود. برای مطالعه بیشتر در مورد انواع و مدت زمان درمان ارتودنسی در کودکان به مقاله ارتودنسی پیشگیری در تهران مراجعه کنید.

ارتودنسی پیشگیری در تهران

روکش دندان شیری در تهران

درصورتی‌که پوسیدگی دندان شیری شدید باشد دیگر با پرکردن نمی‌توان از آن در برابر شکستگی و پوسیدگی مجدد محافظت کرد. در چنین مواردی، روکش مخصوص فلزی ساخته شده و بر روی دندان چسبانده می‌شود. این روکش هنگام افتادن دندان شیری همراه با آن از دهان خارج می‌شود. برای مطالعه بیشتر در مورد چگونگی مراقبت و هزینه روکش به مقاله روکش دندان کودک در تهران مراجعه کنید.

روکش دندان شیری در تهران

درمان دندانپزشکی کودک تحت بیهوشی در تهران

یک چالش مهم برای متخصص دندانپزشکی اطفال، مواجه و درمان کودکان غیر همکار است؛ کودکانی عادی که ترس، اضطراب شدید و غیر قابل کنترل دارند و یا کوکانی که به دلیل وجود اختلال‌هایی (اوتیسم، سندرم داون و عقب‌ماندگی ذهنی) به طور کل قادر به همکاری نیستند. دندانپزشکان برای مقابله با به وجود آمدن مشکل و انجام هرچه بهتر درمان از بیهوشی هنگام انجام درمان دندانپزشکی استفاده می‌کنند.

متخصص دندانپزشکی اطفال سعی می‌کند تا جای ممکن، از بیهوشی استفاده نکند؛ ولی در برخی موارد مثل مواردی که در بالا گفته شد این کار اجتناب ناپذیر خواهد بود؛ اما آیا استفاده از داروی بیهوشی برای کودکان ما خطرناک است؟ برای فهمیدن پاسخ این سؤال به مطلب دندانپزشکی کودک تحت بیهوشی در تهران مراجعه کنید.

درمان دندانپزشکی کودک تحت بیهوشی در تهران

ترمیم دندان‌های شیری و دائمی در تهران

یکی دیگر از خدمات متخصص دندانپزشک کودکان، ترمیم دندان‌های شیری و دائمی بعد از پوسیدگی و خرابی است. ترمیم دندان‌ها، روش درمانی مؤثر و مطمئن برای تسکین درد و جلوگیری از گسترش پوسیدگی در دندان بچه‌ها به‌حساب می‌آید.

درمان‌هایی مانند پر کردن و عصب‌کشی دندان‌ها مختص به دندان دائمی نیست و برای دندان شیری نیز قابل انجام است؛ اما چگونه می‌توان از نیاز به عصب‌کشی دندان‌ها در کودکان جلوگیری کرد؟ برای پاسخ به این سؤال و مطالعه بیشتر به عصب کشی دندان کودک در تهران رجوع کنید.

خدمات تخصصی دندانپزشکی کودکان، ترمیم دندان های شیری

کشیدن دندان کودک در تهران

گاهی اوقات به دلایل مختلف مانند پوسیدگی بیش از حد و عدم امکان ترمیم دندان، صدمات دهانی و شکستن یا لق شدن دندان بر اثر ضربه، متخصص دندانپزشک اطفال ناچار به کشیدن دندان می‌شود. کشیدن دندان زمان‌های حیاتی و مهمی دارد که اگر از زمان آن بگذرد ممکن است به دندان دائمی و استخوان فک صدمه وارد شود.

پس با چکاپ‌های به موقع می‌توان از آسیب‌های بیشتر به دندان‌ها جلوگیری و در صورت لزوم، دندان خراب را به‌سرعت از دهان کودک خارج کرد. برای مطالعه بیشتر در مورد این موضوع می‌توانید به مقاله کشیدن دندان کودک در تهران مراجعه کنید.

کشیدن دندان کودک در تهران

سخن پایانی

متخصصین دندانپزشکی اطفال، آموزش‌هایی به والدین در خصوص تمیزکردن دندان نوزاد، مسواک‌زدن و استفاده از نخ دندان ارائه می‌دهند. همچنین نکاتی در مورد تغذیه مناسب و مصرف برخی داروها مثل قطره آهن و مشاوره در مورد عادت‌های کودک مثل استفاده از پستانک یا مکیدن شست نیز به والدین ارائه می‌دهند.

شما همراهان عزیز می‌توانید برای رزرو نوبت با دکتر آلاله طلوعی متخصص دندانپزشک کودکان در زعفرانیه، همه‌روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر و ۴ عصر تا ۸ شب با شماره ۰۹۱۰۱۳۷۲۸۲۰ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس مطب: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، خیابان پسیان جنوبی، پلاک ۱۴، برج الماس، واحد 14 مراجعه کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست