1. دکتر آلاله طلوعی
  2. مقالات دندانپزشکی کودکان
  3. آجیل یا شیرینی و راهکارهای بهداشت دهان و دندان کودکان
اول آجیل بخوریم یا شیرینی؟ دکتر آلاله طلوعی بهترین متخصص دنداپزشکی کودک در تهران

آجیل یا شیرینی و راهکارهای بهداشت دهان و دندان کودکان

در این مقاله در مورد حفاظت از دندان های کودک صحبت می کنیم و دکتر آلاله طلوعی بهترین دندانپزشک کودکان در تهرانبه این موضوع می پردازند که در عید دیدنی و مهمانی ها  بهتر است که کودکان اول آجیل بخورند یا شیرینی، همچنین راهکارهایی برای بهداشت دهان و دندان کودکان نیز آورده شده است.

واتساپ دکتر آلاله طلوعی

بهتر است کودکان اول شیرینی مصرف کنند یا آجیل؟

روزهای عید و عید دیدنی رفتن برای بچه‌ها بسیار هیجان‌انگیز است و برایشان خیلی سخت است اگر بگوییم آجیل یا شیرینی نخوری یا خیلی کم! مسواک بزن و امثال این حرف‌ها…

بچه‌ها در مهمانی از آجیل معمولاً پسته و بادام را می‌خورند؛ وقتی پسته یا بادام میل می‌کنید این‌ها وارد شیار دندان‌ها می‌شود و شیارمان بسته می‌شود؛ این یک محیط بازی است و در واقع آجیل یک محیط قلیایی برای دندان به وجود می‌آورد؛ بعد از آن شیرینی بخورند؛ به خاطر اینکه محیط بازی باعث پوسیدگی نمی‌شود و محیط اسیدی مانند شیرینی است که باعث ایجاد پوسیدگی می‌شود.

سخن پایانی

پس در جواب سوال اینکه آجیل یا شیرینی و راهکارهای بهداشت دهان و دندان کودکان، باید بگوییم که اول آجیل مثل پسته و بادام و این چیزها را میل کنند و بعد از آن شیرینی بخورند؛ پس از آن‌که منزل تشریف بردید برایشان مسواک بزنید.دکتر آلاله طلوعی دندانپزشک کودکان در زعفرانیه در مطب خود خدماتی همچون فلوراید تراپی دندان کودکان و  شیار پوشی دندان در تهران و … انجام می دهند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست