1. دکتر آلاله طلوعی
  2. مقالات دندانپزشکی کودکان
  3. جلوگیری از پوسیدگی دندان
جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودکان

جلوگیری از پوسیدگی دندان

با رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان و همچنین انجام معاینات منظم نزد دندانپزشک، می توان از پوسیدگی دندان یا نرسینگ کریز (Nursing caries) جلوگیری کرد. پیشگیری از پوسیدگی دندان از مواردی است که می توان برای تضمین سلامت دندان ها انجام داد. در این نوشته دکتر آلاله طلوعی متخصص دندانپزشک اطفال و ارتودنسی کودکان در تهران در مورد عوامل و راه حل های جلوگیری از پوسیدگی دندان صحبت کرده اند.

دکتر آلاله طلوعی متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران

عامل اصلی پوسیدگی دندان در کودکان چیست؟

امروز می‌خواهیم در مورد نرسینگ کریز (Nursing caries) و جلوگیری از پوسیدگی دندان صحبت کنم. پوسیدگی که ما در کودکان دو الی سه‌‌ساله می‌بینیم؛ زمانی‌که مراجعه می‌کنند تمام دندان‌هایشان پوسیده و سیاه‌ رنگ شده است؛ این موضوع واقعاً باعث ناراحتی ما می‌شود؛ می‌دانید عامل اصلی آن چیست؟

شیر شبانه، زمانی که بچه‌ها کوچک هستند؛ مجبور هستیم که شب‌ها به آن‌ها شیر دهیم تا بخوابند؛ این شیر قند لاکتوز دارد و این قند روی دندان‌ها می‌ماند؛ همان‌طور که گفتم شبانه، در این زمان ترشح بزاق کم است؛ پس قند و ترشح بزاق کم، روی دندان‌ها اثر تجمعی دارد و باعث می‌شود که دندان‌ها کاملاً پوسیده شود.

شما یک حفره‌ی بسیار کوچک را روی دندان‌هایشان می‌بینید و سه تا چهار ماه بعد تمام دندان‌ها کاملاً پوسیده و به عصب رسیده است؛ بیاییم از این کار جلوگیری کنیم. اما اگر خدایی نکرده کار از کار گذشته و بدنبال مرکز دندانپزشکی برای عصب کشی دندان شیری کودک در تهران هستید دکتر آلاله طلوعی بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران میزبان شما عزیزان می باشد.

راه‌ حل جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودکان

یک راه‌حل فوق‌العاده ساده دارد؛ وقتی می‌خواهیم به بچه‌ها شیر شبانه دهیم؛ بلافاصله بعد از شیر دادن با یک مسواک انگشتی و لیوان آب، سریع و به طور کامل دندان‌هایشان را تمیز می‌کنیم.

راه‌ حل جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودکان

در آخر

امیدوارم که توصیه‌ های گفته شده در مورد جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودکان را رعایت کنید و از به وجود آمدن پوسیدگی زیاد در دندان‌های فرشته‌های کوچکمان جلوگیری کنیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست