1. دکتر آلاله طلوعی
  2. مقالات دندانپزشکی کودکان
  3. دندان‌پزشک چه زمانی از فیشورسیلنت یا شیار پوش دندان استفاده می‌کند؟
دندان‌پزشک چه زمانی از فیشورسیلنت یا شیار پوش دندان استفاده می‌کند؟

دندان‌پزشک چه زمانی از فیشورسیلنت یا شیار پوش دندان استفاده می‌کند؟

اینکه چه زمانی دندانپزشک از شیار پوش دندان یا فیشور سیلنت (Fissure sealant) استفاده می‌کند؛ موضوع قابل توجهی است که اکثر پدر و مادران در مورد این موضوع از دندانپزشک سوال میپرسند. دکتر آلاله طلوعی بهترین متخصص دندانپزشک کودک در تهران در این نوشته به توضیح این موضوع پرداخته اند.

دکتر آلاله طلوعی متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران

کاربرد فیشور سیلانت (Fissure sealant) چیست؟

کاری که می‌خواهیم انجام دهیم این است که شما در سن هفت تا هشت‌سالگی با رویش دندان دائمی کرسی یا دندان مولر اول دائمی (دندان ششممان) مراجعه به دندان‌پزشک می‌کنید؛ سپس شیارهای دندان‌هایمان را به این صورت می‌پوشانیم که به آن فیشور سیلنت می‌گویند.

 

نکته ای که می خواهم به شما بگویم این است که فیشور سیلنت‌ها باید معاینه‌ی شش‌ماهه شوند؛ ما چک ‌می‌کنیم که شیارهایمان کاملاً پوشیده شده و بر اثر جویدن غذا کنده نشده باشد. اگر بدنبال مرکزی برای انجام فلوراید تراپی هستید مطب دکتر آلاله طلوعی متخصص دندانپزشک اطفال در تهران میزبان شما عزیزان می باشد.

کاربرد فیشور سیلانت چیست؟

در آخر

نکته‌ی مهم اینکه همه‌ی این کارها، و اینکه دندان‌پزشک چه زمانی از فیشورسیلنت یا شیار پوش دندان استفاده می‌کند؟ کارهایی هستند که در جهت پیشگیری از ایجاد پوسیدگی دندان است و باید بهداشتمان را خوب رعایت کنیم؛ یعنی مسواک زدن دو بار در روز، نخ دندان و دهان‌شویه فراموشمان نشود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست