1. دکتر آلاله طلوعی
  2. مقالات دندانپزشکی کودکان
  3. علت مسواک نزدن بچه ها چیست؟ چرا مسواک نمی زنند؟
علت مسواک نزدن بچه ها چیست؟ چرا مسواک نمی زنند؟

علت مسواک نزدن بچه ها چیست؟ چرا مسواک نمی زنند؟

اگر کودک شما هم از آن دسته کودکانی است که مسواک نمی‌ زند، در این نوشته دکتر آاله طلوعی بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران، علت مسواک نزدن بچه ها و اینکه چرا کودکان مسواک نمی زنند همچنین نکات و توصیه‌های لازم را به شما ارائه می دهد؛ تا بعنوان والدین کودک نگرانی شما بابت این موضوع برطرف شود.

دکتر آلاله طلوعی متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران

علت مسواک نزدن کودکان

چند روز پیش بنده مراجعه‌ای داشتم؛ پدر و مادر یک کودک عزیزمان را آورده بودند؛ کودکمان چهار سالش بود و پدر و مادر اصرار بر این داشتند که بچه‌ ما مسواک نمی‌زند؛ با کمال تعجب من به آن‌ها گفتم: مادر جان و پدر جان شما باید برای بچه مسواک بزنید و گفتند مگر چهار سالش نیست؟! چهارساله باید خودش مسواک بزند!

ببینید عزیزان دلم عضلات بچه‌های ما در سن چهارسالگی آن‌قدر قوی نیست که بخواهد مسواک را درست بزند و مسواکی بزند که تمام سطوح دندان تمیز شود؛ در نتیجه شما باید برای بچه‌ها مسواک بزنید و یا اگر اینکه به سنی رسیده‌اند که دوست دارند آن استقلال را داشته باشند؛ حتماً شما باید نظاره‌گر بهداشتشان باشید و با این مسواک زدن یک کار زیبا و انگیزشی انجام دهید.

چگونه کودکان را به مسواک زدن ترغیب کنیم؟

یک تایمی را بگذارید و ساعت را برای خودتان کوک کنید؛ ساعت ده شب نه شب، سه‌نفری با هم مسواک بزنید؛ آهنگ بخوانید یک آهنگ شاد بزنید؛ می‌خواهم بگویم آن تایم مسواک زدنمان یک تایم لذت‌بخش باشد؛ یعنی تایمی باشد که همه در کنار هم هستیم و داریم یک کار خیلی خوب و انرژی‌بخش را انجام می‌دهیم؛ این کار باعث می‌شود که به مرور زمان برای بچه عادتی ایجاد شود که تا بزرگ‌سالی آن را انجام دهد.

اگر بدنبال مرکزی برای انجام روکش دندان شیری کودک در تهران هستید؛ دکتر آلاله طلوعی با افتخار میزبان کودکان عزیز می باشد.

در پایان

مهم نیست که علت مسواک نزدن بچه ها و اینکه بچه ها چرا مسواک نمی زنند؟ و دلیل مقاومت کودکتان در برابر مراقبت از بهداشت دهان و دندان، چیست؟ به یاد داشته باشید که قسمت عمده‌ای از ایجاد عادت‌های خوب در فرزندتان، بستگی به انجام عادت‌های خوب توسط خودتان و نظارت بر کار آنها دارد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست