1. دکتر آلاله طلوعی
 2. مقالات دندانپزشکی کودکان
 3. هزینه ترمیم دندان کودکان در تهران
ترمیم دندان کودک

هزینه ترمیم دندان کودکان در تهران

بسیاری از والدین بر این باورند که نیازی نیست به دندان های شیری کودکان رسیدگی کنند. آیا این باور درست است؟  آیا هزینه ترمیم دندان کودکان و دندانپزشکی اطفال عاملی است تا سلامت دهان و دندان کودکتان بی اهمیت شود؟ آیا رسیدگی به دندان های شیری اهمیت دارد؟

آیا رعایت اصول بهداشتی دندان کودکان اهمیت دارد؟ آیا به کودکان خود نحوه صحیح مسواک زدن را آموزش داده اید؟ از چه سنی باید کودکان خود را به دندانپزشکی ببریم؟ سوالات زیادی در زمینه دندانپزشکی اطفال وجود دارد که در مقالات مختلف سایت در رابطه با ان توضیح داده ایم. در این مقاله می خواهیم در رابطه با اهمیت دندان کودکان و هزینه ترمیم دندان کودکان توضیح دهیم. این مقاله با توجه به توضیحات خانم دکتر آلاله طلوعی، متخصص دندانپزشک اطفال نوشته شده است.

نکات مهم بهداشت دندان اطفال که والدین باید بدانند

بهداشت دهان و دندان کودکان بسیار اهمیت دارد از همین رو والدین از همان نوزادی باید با براش نرم لثه و دندان کودکان را مسواک بزنند.

الگوپذیری کودک از والدین

مهم ترین نکته ای که در رابطه با کودکان وجود دارد، الگوپذیری آنهاست. شما با مسواک زدن در حضور کودکتان می توانید آن را به مسواک زدن ترغیب کنید.

 

استفاده منظم از مسواک

بهتر است والدین نظافت دندان کودکان تا ۶ سالگی را برعهده بگیرند. زیرا رعایت بهداشت دندان کودکان در این سنین نیز بسیار مهم است و کودکان توانایی تنهایی مسواک زدن را ندارند. اما پس از این سن تا ۱۲ سالگی بر مسواک زدن آنها نظارت داشته باشید.

استفاده از خمیر دندان مخصوص کودک

برای کودکان ۲ – ۳ ساله از خمیر دندان ویژه کودکان استفاده کنید. زیرا در این سن کودکان توانایی بلع دارند و ممکن است خمیر دندان را قورت بدهند.

 

استفاده از نخ دندان

زمانی که تمامی دندان های کودکان رویش داشته است، استفاده از نخ دندان باید آغاز شود. این کار نیز بر عهده والدین است تا زمانی که کودک توانایی استفاده از نخ دندان را داشته باشد.

دکتر آلاله طلوعی بهترین دندانپزشک کودکان در تهران

تهیه لوازم بهداشتی دهان و دندان طبق سلیقه کودک

لوازم بهداشتی را به سلیقه کودکتان خریداری کنید و در صورت اصرار کودک برای استفاده از مسواک بزرگسالان به انتخابش احترام بگذارید. در این زمینه حتما با یک دندانپزشک مشورت کنید

 فلوراید تراپی

برای حفظ سلامت دندان کودکتان، نزد متخصص دندانپزشک کودکان فلورایدتراپی انجام دهید. برای انجام فلوراید تراپی در تهران مطب دکتر آلاله طلویی پذیرای شما عزیزان می باشد.

فیشورسیلانت دندان

از نظر دندانپزشکان، مهم ترین نوع پیشگیری، پیشگیری از پوسیدگی دندان ها می باشد. اسم این روش، شیار پوشی دندان است.

زمان اولین مراجعه کودکان به دندانپزشک

طبق توصیه دندانپزشکان، زمان اولین مراجعه به دندانپزشکی اطفال پس از رویش اولین دندان شیری می باشد. در این صورت می توانید از پوسیدگی زودرس دندان ها جلوگیری کنید.

دندانپزشک ریسک پوسیدگی دندان کودکان را تشخیص می دهد و با توجه به آن کودکانی که ریسک پوسیدگی بالایی دارند باید هر سه ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کنند. کودکانی که ریسک کمتری دارند هر ۶ ماه یکبار باید مراجعه صورت گیرد.

هزینه ترمیم دندان کودک در تهران

تغذیه و سلامت دندان کودکان

تغذیه تاثیر بسیاری در سلامت دندان ها دارد. در صورت نداشتن آگاهی در این زمینه، دندان کودکان بیشتر در معرض این آسیب ها قرار می گیرد. خوراکی های قندی و حاوی کربوهیدرات بیشتر از همه موجب پوسیدگی دندان ها می شود.

از همین رو والدین باید مراقب رژیم غذایی کودکان خود باشند. همچنین خوراکی های چسبنده نیز می تواند برای دندان ها بسیار مضر باشد. والدین باید در نوع رژیم غذایی فرزند خود دقت داشته باشند تا در آینده با مشکلات دهانی دندانی کودکان مواجه نشوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است با بهترین متخصص دندانپزشک اطفال مشورت کنید.

قطره آهن و پوسیدگی دندان کودکان

همه کودکان باید از قطره آهن استفاده کنند. نگرانی که برای اکثر والدین در این زمینه وجود دارد، تاثیر منفی این قطره بر دندان کودکان است. همانطور که می دانید قطره آهن در صورت برخود به دندان ها موجب سیاه شدن آن می شود.

جهت پیشگیری از سیاهی ناشی از قطره آهن والدین باید توجه داشته باشند که قطره اهن با دندان کودک برخورد نکند و پس از هر بار مصرف قطره اهن به کودکان خود آب بنوشانند تا تاثیر این قطره به حداقل برسد.

روش دیگر جهت کاهش احتمال رنگ پذیری آهن، استفاده از آب میوه‌هایی مانند آب سیب یا آب پرتقال جهت رقیق کردن آهن است. با این روش می‌توان آهن رقیق شده با آب میوه را با نی یا قطره چکان به کودک خوراند. ویتامین C موجود در آب پرتقال جذب آهن را تسریع می‌کند.

در صورت بروز تغییر رنگ در دندان کودکان نیز نگران نباشید و جهت درمان به دندانپزشک کودکان مراجعه کنید.

قطره آهن و پوسیدگی دندان کودکان

علت پوسیدگی دندان‌های شیری

بسیاری از والدین با اینکه تمام موارد بهداشتی را رعایت می کنند باز هم با پوسیدگی در دندان کودکانشان روبرو می شوند. اما این پوسیدگی به چه علت صورت می گیرد؟ در ادامه این مقاله در رابطه با این موضوع توضیحاتی را قرار داده ایم:

عوامل زیر می تواند در پوسیدگی دندان کودکان موثر باشد:

 • مینای غیر طبیعی
 • مصرف شیر شبانه به صورت بی رویه
 • رفلاکس معده
 • شیارهای بسیار عمیق در سطح جونده
 • بزاق چسبناک یا آبکی
 • استفاده نکردن از نخ دندان
 • مصرف بیش از حد تنقلات و کربوهیدرات‌ها
 • ریزه خواری کودکان
 • نگه داشتن غذا در دهان
 • مسواک زدن کودکان به تنهایی تا قبل ۶ سال
 • ترمیم دندان کودکان

تمامی نکات ذکر شده که ناشی از عدم آگاهی والدین می باشد می تواند پوسیدگی را در دندان کودکان ایجاد کند.

علت پوسیدگی دندان‌های شیری و هزینه ترمیم دندان کودکان

هزینه دندانپزشکی اطفال

یکی از نگرانی هایی که والدین دارند هزینه دندانپزشکی اطفال است. ابتدا باید این نکته را در نظر داشته باشید که سلامت دندان ها در سلامت عموما کودک بسیار موثر است. پس رسیدگی به دندان کودکان باید در اولویت والدین قرار داشته باشد. هزینه ترمیم دندان های کودکان نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که پس از معاینه توسط متخصص دندانپزشک اطفال مشخص می شود.

در آخر

جهت اطلاع از  هزینه ترمیم دندان کودکان در تهران، به دندانپزشک متخصص اطفال مراجعه کنید تا پس از معاینه اولیه و مشخص شدن نوع ترمیم مورد نیاز، شما را از هزینه ها مطلع کنند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست