1. دکتر آلاله طلوعی
  2. مقالات دندانپزشکی کودکان
  3. ترس از دندان‌پزشکی در کودکان
ترس از دندان‌پزشکی در کودکان

ترس از دندان‌پزشکی در کودکان

امروز در این مطلب دکتر آلاله طلوعی بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال در تهران در مورد ترس دندان‌پزشکی در کودکان صحبت می کنند.

دکتر آلاله طلوعی متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران

راه های مقابله با ترس کودکان از دندانپزشکی

بسیاری از والدین به ما می‌گویند: کودک من نمی‌نشیند؛ وارد اتاق نمی‌شود و می‌ترسد؛ وقتی‌که کودک وارد اتاق می‌شود به او می‌گویید نه آمپول نمی‌زنند اصلاً ترس ندارد؛ سوزن استفاده نمی‌کنند؛ این چیزی نیست؛ این واژه‌ها و عبارت‌های منفی بار دارد؛

 

 تصور کنید کودک هیچ تصویری از محیط دندان‌پزشکی در ذهن ندارد؛ ما با افکارمان سبب می‌شویم که این ترس را به کودک منتقل کنیم؛ پس سعی کنیم به کودکانمان واژه‌هایی مانند واژه های زیر را نگوییم.:

  • ترس
  • سوزن
  • خون
  • آمپول
  • کشیدن دندان 

برای رفتن به دندانپزشکی کودک را چگونه آماده کنیم؟

بایدها و نبایدها هنگام مراجعه به دندان‌پزشکی کودکان

بایدها و نبایدها هنگام مراجعه به یک مطب دندان‌پزشک کودکان. روی صحبتم با شما مادر و پدر‌های گل است که کودک دلبندتان را به دندان‌پزشکی می‌برید. هیچ‌وقت در خانه از تجربه‌ی دندانپزشکی خودتان برای کودک تعریف نکنید یا او را به‌عنوان یک الگو با خودتان به دندانپزشکی نبرید. چون شاید چیزی که برای شما بسیار خوشایند و آرام باشد برای کودک ترسناک باشد. روزی که کودک وقت دندان‌پزشکی دارد؛ سعی کنید از ۳ الی ۴ روز قبل با هم‌بازی‌ای که سابقه‌ی کار دندان‌پزشکی دارد؛ زیاد در تماس نباشد. چون به‌جای اینکه یک الگوی مثبت باشد  به‌خصوص برای کودکی که حساس است و کمی ترس دارد، می‌تواند مخرب باشد.

توصیه خانم دکتر طلوعی متخصص دندانپزشکی کودکان به والدین:

لطفا والدین قبل از مراجعه فرزندتان به مرکز دندانپزشکی از کلمه‌هایی مانند آمپول، درد، بی‌حسی و اینکه کار خانم دکتر زود تمام می‌شود؛ در خانه استفاده نکنید.

هرچند یکسری انیمیشن و کتاب‌های جالب در زمینه‌ی کار دندان‌پزشکی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید؛ سپس یک نمای کلی از کاری که قرار است انجام شود برای کودک توضیح دهید. اگر قرار است که از کودک به‌عنوان یک مدل برای کار استفاده شود؛ بگذارید این کار را دندان‌پزشک انجام دهد.

بایدها و نبایدها هنگام مراجعه به دندان‌پزشکی کودکان | دکتر طلوعی متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران

حضور شما در کنار دندان‌پزشک (البته که منوط به اجازه‌ی دندان‌پزشک است) به‌عنوان یک ناظر فعال خواهد بود. اینکه بخواهید در زمان کار صحبت کنید و مرتب بگویید: کار تمام شد؟ دهانت را باز کن! خانم دکتر آمپولش را زد! فقط و فقط می‌تواند جنبه‌ی مخرب داشته باشد و بار روانی کودک را بدتر کند؛ بگذارید خود دندان‌پزشک برحسب ارتباطی که با کودک گرفته است کار را انجام دهد؛ مخاطب خودش باشد و بتواند کار را کنترل کند.

در مرکز دندانپزشکی دکتر آلاله طلوعی می توانید با خیال راحت انجام خدملت دندانپزشکی دلبند خود را شامل عصب کشی، کشیدن دندان ، فیشور سیلانت و فلورایدتراپی دندان کودکان  خود را به ایشان بسپارید.

در آخر

چقدر در مورد کشیدن دندان صحبت می‌کنید! سعی کنید برای کودک از دندان‌پزشکی یک تجربه‌ی خوشایند ایجاد کنید تا ترس از دندان‌پزشکی در کودکان از بین برود. اگر به دلیل ترس و نگرانی کودک از دندانپزشکی بدنبال دندانپزشکی کودک تحت بیهوشی در تهران می باشید می توانید با خیالی آسوده و بدون استرس و نگرانی به مطب دکتر آلاله طلوعی مراجعه فرمایید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست