1. دکتر آلاله طلوعی
  2. مقالات دندانپزشکی کودکان
  3. مسواک برقی یا معمولی؟ کدام یک برای کودک مناسب است؟
مسواک برقی یا معمولی؟ کدام یک برای کودک مناسب است؟

مسواک برقی یا معمولی؟ کدام یک برای کودک مناسب است؟

مسواک برقی یا معمولی؟ کدام یک برای کودک مناسب است؟ اینها یکی از پرتکرار ترین سوالاتی است که اکثر والدین می پرسند و دکتر آلاله طلوعی متخصص دندانپزشک اطفال در تهران در این مقاله به طور کامل توضیح می دهند. طرز صحیح مسواک زدن به مراتب بسیار پر اهمیت تر از نوع مسواک است. درواقع اگر روش صحیح مسواک‌زدن را از ابتدا به کودک آموزش دهیم  فرقی ندارد که کودک از مسواک معمولی یا برقی استفاده کند؛  مزیت مسواک‌ برقی این است که کودکان را برای مسواک‌ زدن به هیجان می‌آورد.

دکتر آلاله طلوعی متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران

مسواک و تفاوت آن با برقی وعادی برای کودکان

آیا بهتر است برای کودکمان از مسواک برقی استفاده کنیم؟ همانطور که گفته شد طرز صحیح مسواک زدن  به مراتب بسیار پر اهمیت تر از نوع مسواک است.

 

از لحاظ تمیز کردن دندان‌ها مسواک برقی با عادی هیچ تفاوتی ندارد؛ فقط در هفته‌ی اول برای کودک انگیزه‌ای ایجاد می‌شود تا مسواک خود را بزند و بعد از یک هفته کاملاً مشابه خواهد بود.

نکته‌ای که می‌خواهم برای شما بگویم این است که مسواک‌های برقی به خاطر صدایی که دارند؛ مشابه مسواک‌های برقی‌ای هستند که ما در داخل مطب استفاده می‌کنیم؛ این موضوع باعث می‌شود که کودک از قبل این صدا را شنیده باشد و همکاری بیشتری انجام دهد.

در آخر

در این نوشته دکتر آلاله طلوعی متخصص دندانپزشکی کودک تحت بیهوشی در تهران به جواب سوال کدام مسواک برای کودک مناسب است؟ برقی یا معمولی؟ پرداختند. مسواک معمولی هم درصورت استفاده صحیح می‌تواند به‌اندازه مسواک‌های برقی در رفع پلاک‌ها و جرم‌های دندانی کودک مؤثر باشد. کودک چه با مسواک معمولی و چه با مسواک برقی حداقل باید دو دقیقه برای مسواک‌زدن‌ وقت بگذارد. برقی‌بودن مسواک خصوصا برای بچه‌هایی که تمایلی به مسواک‌زدن ندارند، می‌تواند بهانه ترغیب‌کننده‌ای باشد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست