1. دکتر آلاله طلوعی
  2. مقالات دندانپزشکی کودکان
  3. روش صحیح مسواک زدن
روش صحیح مسواک زدن

روش صحیح مسواک زدن

مهم نیست که از مسواک برقی برای تمیز کردن دندان های خود استفاده کنید یا مسواک دستی، مهم این است که همه سطوح دندان ها را بدرستی تمیز شوند. اگر روش صحیح مسواک زدن را ندانید لایه ای از باکتریها که به آن پلاک نیز می گویند برروی دندان ها ایجاد شده؛ که به مرور سخت شده و به جرم دندان تبدیل می شوند که جرم خود باعث پوسیدگی دندان و مشکلات دهان و لثه می شود.

دکتر آلاله طلوعی متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران

نحوه درست مسواک زدن دندان ها

می‌خواهیم در مورد روش درست مسواک زدن صحبت کنیم؛ اینکه وقتی می‌خواهیم دندان‌های بچه‌ها را مسواک بزنیم؛ روش مسواک زدن ما افقی یا هوریزونتال (Horizontal) است.

سطح جونده‌ی دندان‌ها و دندان‌های خلفی را به همان صورت که در فیلم گفته شد؛ مسواک می‌زنیم. نکته‌ای که می‌خواهم به شما بگویم این است که:

فراموش نکنید سطح زبانی یا لینگوال (Lingual) دندان‌ها را مسواک بزنید.

در آخر

وقتی‌که بچه‌ها بزرگ‌تر می‌شوند روش مسواک زدنشان هم تغییر می‌کند؛ یادمان نرود که روش صحیح مسواک زدن افقی کمک می‌کند که تمام دندان‌هایشان تمیز شود و مکمل استفاده از نخ دندان و دهان‌شویه را فراموش نکنید؛ تا براثر پوسیدگی مجبور به کشیدن دندان کودکان نشویم. همان‌طور که به شما گفته‌ شد زمان استفاده از دهان‌شویه از سن شش‌سال به بالا است. اگر بدنبال دندانپزشکی کودک خوب در تهران هستید دکتر آلاله طلوعی با افتخار میزبان شما عزیزان می باشد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست